Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Gardei koło Kwidzyna

Policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, w jednym z nich śmierć poniosła kobieta. Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy i dostosowanie prędkości do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

Aktualna pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu, powodują, że widoczność jest ograniczona a jezdnia śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo jest stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa  niż zazwyczaj.

Jałowiec:

Do kolizji doszło wczoraj (07.12.2023) około godziny 7.00 w miejscowości Jałowiec. Na łuku drogi kierująca dacią straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w ogrodzenie, a następnie w budynek. Autem podróżowała 31 – letnia kobieta i jej 2 – letnie dziecko
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków  drogowych wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w ogrodzenie i budynek. Na całe szczęście ani dziecku, ani kobiecie nic poważnego się nie stało.

Gardeja:

Dzisiaj (08.12.2023) około godziny 7:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 55 między Kwidzynem a Grudziądzem w miejscowości Gardeja. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24 – letni kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 61- letnią mieszkankę gminy Gardeja. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca osobówki był trzeźwy. Pojazd uczestniczący w zdarzeniu został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Droga zablokowana była przez około 3,5 godziny, policjanci zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego wypadku

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *