W Grudziądzu rośnie nowe osiedle. 24 domy będą miały nowych właścicieli

W ramach nowego projektu osiedla Bluszczova w dzielnicy Owczarki, która dynamicznie się rozwija i oferuje bliskość jeziora Tarpno, zostanie wybudowanych 24 nowoczesne domy o wysokim standardzie energetycznym. Spółka JPD Inwest, która jest odpowiedzialna za realizację tego przedsięwzięcia, poinformowała o aktualnym stanie prac.

Z 12 domów, które zostały wprowadzone do sprzedaży, prawie połowa znalazła już nabywców.

Budowa osiedla Bluszczova – pierwszy etap

Do oferty sprzedażowej trafiło do tej pory 12 spośród 24 domów planowanych w I etapie inwestycji. – Łącznie sprzedaliśmy 5 lokali – mówi  Paweł Krupiński, prezes spółki JPD Inwest. – Oprócz tego kolejne dwa domy są zarezerwowane. Poziom sprzedaży lokali wprowadzonych do oferty to już ponad 50 proc.

W tej chwili na nowych właścicieli czeka 12 lokali. Ale już wkrótce oferta wzbogaci się o kolejnych 6 domów. Warto podkreślić, że będzie w czym wybierać, bowiem osiedle Bluszczow wyróżnia różnorodność zabudowy. Są aż trzy typy budynków:

  • domy B to bliźniaki – dwa budynki (4 lokale),
  • domy S to domy szeregowe (każdy po 4 lokale),
  • domy D to domy wolnostojące z atrium (łącznie 4 domy),

Wśród nowych domów pojawią się kolejne domy wolnostojące, bliźniaki, a także domy szeregowe. W przypadku tych ostatnich prace przeniosły się już „do środka”. Budynki D położone będą na skrajnych częściach – od strony wschodniej i od strony zachodniej. Najbardziej zaawansowane roboty prowadzone są w budynku „S1”.

Prace przy domach „S” – zaawansowanie

To domy, w których znajdą się łącznie cztery lokale: dwa skrajne mają większy ogród i mają po 123 mkw powierzchni użytkowej., a trzy środkowe – mają po 108 mkw. W każdym jest też garaż. Co udało się zrobić w środku?

– Wydzieliliśmy już wszystkie pomieszczenia w lokalach. Pomiędzy nimi powstały ściany działowe z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej. To jeden z najlepszych materiałów do budowy ścian działowych –zauważa Paweł Krupiński, prezes JPD Inwest. – Dlaczego? Nie obciąża stropów, jest wytrzymały, poddaje się wszelkim zmianom aranżacji wnętrz – nie tylko łatwo się montuje, ale też demontuje, a do tego jest to materiał charakteryzujący się wysoką ognioodpornością, odporny na pleśń i grzyby i ma dobre parametry akustyczne – dodaje Paweł Krupiński.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje – jak już wspomniano – budowę 24 domów. Jeszcze większego rozmachu przedsięwzięcie nabierze na późniejszych fazach realizacji

– Będziemy też budować infrastrukturę – możemy określić ją, jako publiczną. Począwszy od takich prostych elementów, które są przy każdym osiedlu, jak plac zabaw i tereny rekreacyjne skończywszy na drogach dojazdowych. Ponadto niedługo w tej części miasta powstanie rekreacyjna ścieżka pieszo-rowerowa na około jeziora Tarpno, a także strefa handlowo- usługowa. W najbliższym sąsiedztwie znajduję się szkoła podstawowa, przedszkole oraz nowoczesny żłobek dla najmniejszych dzieci. Nie chcemy robić tylko typowej sypialni podmiejskiej, która nie ma nic do zaoferowania tylko budynki z kawałkiem działki. W przyszłości ta lokalizacja ma być namiastką kompletnego miasta – mówił w rozmowie z Grudziądz365.pl prezes spółki JPD Inwest Paweł Krupiński.

Więcej informacji o sprzedaży domów znajdziecie w linku poniżej:

https://www.baj-home.pl/domy-na-sprzedaz-627440zl-127m2-grudziadz-owczarki-o6598639

Osobą odpowiedzialna za sprzedaż lokali jest: Sylwia Gesek sylwia@baj-home.pl, tel. 604765571, Janusz Nagrabski, tel. 604 765 626, biuro@baj-home.pl

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *