800 plus zastąpi od nowego roku 500 plus

Już niebawem rodzice, którzy mają prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus otrzymają wsparcie  w wyższej wysokości. Nowa kwota w obowiązującym okresie świadczeniowym będzie przysługiwała  od stycznia do maja 2024 roku i wyniesie 800 zł na każde dziecko. 

– Program „Rodzina 500+” zostaje zmieniony na program „Rodzina 800+”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych do wszystkich osób otrzymujących wsparcie, przekaże informację o podwyższeniu comiesięcznej kwoty świadczenia na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Również  na PUE ZUS wszyscy otrzymujący pieniądze przeznaczone na częściowe pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, mogą sprawdzić termin wypłaty świadczenia – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Środki w wysokości 800 zł rodzice i opiekunowie otrzymają  bez konieczności składania dodatkowych wniosku.  Podwyżka finansowego wsparcia odbędzie się automatycznie dla wszystkich uprawnionych, którzy według stanu na 1 stycznia 2024 roku mają prawo do świadczenia w okresie, który trwa do 31 maja 2024 r.

– Wypłata  800 plus będzie realizowana w następujących terminach płatności: 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20 i 22 dnia miesiąca. W przypadku, gdy termin płatności przypada na dzień wolny od pracy, za termin realizacji przelewu na konto bankowe przyjmuje się ostatni dzień roboczy przed wskazanym terminem. W takiej sytuacji wypłata nastąpi w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy – wyjaśnia rzeczniczka.

W styczniu w trzech datach terminowe wypłaty świadczeń przypadają w dni wolne od pracy. Zmiany w harmonogramie przewidziane są  z 7 na 5 stycznia, z 14 na 12 stycznia i z 20 na 19 stycznia. 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *