Kwidzyn. IMGW informuje o silnym wietrze na północy kraju

Silnie wieje na północy Polski – wynika z sobotnich komunikatów meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. W Rębiechowie na Pomorzu zanotowano poryw do 95 km/h.

Komunikaty o silnym wietrze dotyczą województw północnej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim obejmują powiaty: bartoszycki, braniewski, Elbląg, elbląski, iławski, lidzbarski, Olsztyn, olsztyński, ostródzki, szczycieński. „Najsilniejsze porywy wiatru zanotowano jedynie w rejonie Zalewu Wiślanego (około 55 km/h). W najbliższym czasie prognozowany jest stopniowy wzrost prędkości wiatru” – zauważono.

W województwie zachodniopomorskim wieje w powiecie sławieńskim, białogardzkim, gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, w Koszalinie, koszalińskim, w Świnoujściu.

Województwie pomorskim komunikat obejmuje powiaty: lęborski, pucki, Słupsk, słupski, wejherowski, bytowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, Sopot, starogardzki, sztumski, tczewski.

„Najsilniejsze porywy w Zachodniopomorskim wynosiły około 55 – 65 km/h, a Pomorskim najczęściej do 75 km/h. W Rębiechowie zanotowano poryw do 95 km/h. Sytuacja wiatrowa w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie” – poinformowano. (PAP)

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *