Policjanci z Prabut pojechali zatrzymać osobę poszukiwaną, znaleźni przy nim narkotyki

Policjanci z Prabut pojechali zatrzymać osobę poszukiwaną. Oprócz poszukiwanego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ponad 600 gramów marihuany. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 37-letni mieszkaniec Prabut. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Read More

Policja z Kwidzyna zatrzymała na gorącym uczynku złodziei oleju transformatorowego

Policja z Kwidzyna zatrzymała na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli olej transformatorowy-chłodzący oraz miedź z transformatorów energetycznych. Sprawcy kradzieży z włamaniem za swój czyn odpowiedzą przed Sądem.
Read More

Kierująca audi potrąciła 13-latka, który wszedł na jezdnię zza autobusu

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w gminie Gardeja. Kierująca audi potrąciła 13-latka, który wszedł na jezdnię zza autobusu. Chłopiec został przewieziony do szpitala w Grudziądzu, badanie stanu trzeźwości kierującej osobówką wykazało, że była nietrzeźwa. PAMIĘTAJMY, ŻE W ZDERZENIU Z SAMOCHODEM PIESZY MA DUŻO MNIEJSZE SZANSE!

Read More

Mieszkaniec Kwidzyna został oszukany

W czwartek do kwidzyńskich funkcjonariuszy zgłosił 59-letni mieszkaniec Kwidzyna, który został oszukany w związku z rzekomą okazją odzyskania utraconych w 2021 roku pieniędzy zainwestowanych na giełdzie kryptowalut. Tym razem mężczyzna stracił 5 tys. złotch.

Read More

Kwidzyń. Pościg za kierowcą BMW

Policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali kierowcę BMW, który uciekał, bo nie posiadał uprawnień. Funkcjonariusze w związku z niespokojnym zachowaniem 20-latka i podejrzeniem, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających, pobrali od niego krew do badań. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany do tej sprawy.
W wtorek ok. godz. 13, na terenie miasta, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki BMW, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli.

Read More

Kwidzyńscy dzielnicowi pełnią służbę w nowo wyremontowanym budynku

Od dzisiaj kwidzyńscy dzielnicowi pełnią służbę w nowo wyremontowanym budynku na terenie KPP Kwidzyn. Wejście znajduje się od strony parkingów przy ul. Kościuszki 30. Budynek został przystosowany dla osób z niepełnosprawnością, co ułatwi dostęp większej liczbie mieszkańców Kwidzyna, pragnących nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Read More

Czołowe zderzenie w Białochowie pod Kwidzynem, w tym policyjny radiowóz

Około 7:30 doszło do poważnego zdarzenia drogowego w Białochowie pod Grudziądzem na drodze krajowej DK55. Zderzyły się trzy samochody osobowe, w tym policyjny radiowóz. Poszkodowanych zostało dwóch policjantów, którzy zostali przewiezieni do szpitala w Kwidzynie.

Read More

Na trasie Kwidzyn - Sztum doszło do wypadku drogowego

W środę na trasie Kwidzyn - Sztum doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł kierowca seata. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Read More

Potrącenie rowerzysty na trasie Prabuty-Stańkowo

Kierująca audi podczas wyprzedzania potrąciła rowerzystę. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze.
Wczoraj ok. godziny 14.00 na trasie Prabuty – Stańkowo kobieta kierująca audi potrąciła rowerzystę. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latka jadąc w kierunku Stańkowa, chciała wyprzedzić na prostym odcinku drogi 61- letniego rowerzystę jednak w trakcie wykonywanego manewru najprawdopodobniej nie zachowując należytej ostrożności, uderzyła prawym lusterkiem poruszającego się jednośladem mężczyznę, który wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przesłuchali świadków tego zdarzenia i sprawdzili trzeźwość uczestników. Kobieta, która jechała audi była trzeźwa, natomiast rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu.

Read More

Włamał się do budynku gospodarczego. Jest w rękach policji

Kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego znajdującego się przy sklepie. Łupem złodzieja padły skrzynki z piwem o łącznej wartości 1200 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się, które zostały ostatnio złagodzone, przestępcy nie próżnują. W miniony wtorek, po godzinie 10, dyżurny kwidzyńskiej komendy policji skierował patrol do jednego ze sklepów na terenie gminy Gardeja, w związku ze zgłoszonym włamaniem. Wstępnie pokrzywdzony wycenił straty na ponad tysiąc złotych. Łupem włamywacza padło 20 skrzynek z piwem.

Read More

Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież. Grozi mu do 5 lat

Kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi, 4 felg aluminiowych oraz roweru. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy, ich łączna wartość oszacowana jest na 14 tys. złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Read More