Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@kwidzyn365.pl

Kwidzyń. Pościg za kierowcą BMW

Policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali kierowcę BMW, który uciekał, bo nie posiadał uprawnień. Funkcjonariusze w związku z niespokojnym zachowaniem 20-latka i podejrzeniem, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających, pobrali od niego krew do badań. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany do tej sprawy.
W wtorek ok. godz. 13, na terenie miasta, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki BMW, który kilka dni wcześniej nie zatrzymał się do kontroli.

Od dzisiaj kwidzyńscy dzielnicowi pełnią służbę w nowo wyremontowanym budynku na terenie KPP Kwidzyn. Wejście znajduje się od strony parkingów przy ul. Kościuszki 30. Budynek został przystosowany dla osób z niepełnosprawnością, co ułatwi dostęp większej liczbie mieszkańców Kwidzyna, pragnących nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

W środę na trasie Kwidzyn - Sztum doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł kierowca seata. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w gminie Sadlinki, gdzie poszkodowane zostały dwie osoby jadące toyotą. Kierowca toyoty był nietrzeźwy, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Funkcjonariusze teraz dokładne wyjaśniają okoliczności tego wypadku.
Dzisiaj kilkanaście minut po godz. 8 na drodze z Gardei do Sadlinek na łuku drogi doszło do wypadku drogowego z udziałem toyoty, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Z informacji przekazanym mundurowym wynikało, że kierowca, pozostawiając pasażera, uciekł pieszo w kierunku Rusinowa, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.

Kierująca audi podczas wyprzedzania potrąciła rowerzystę. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze.
Wczoraj ok. godziny 14.00 na trasie Prabuty – Stańkowo kobieta kierująca audi potrąciła rowerzystę. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latka jadąc w kierunku Stańkowa, chciała wyprzedzić na prostym odcinku drogi 61- letniego rowerzystę jednak w trakcie wykonywanego manewru najprawdopodobniej nie zachowując należytej ostrożności, uderzyła prawym lusterkiem poruszającego się jednośladem mężczyznę, który wpadł do przydrożnego rowu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przesłuchali świadków tego zdarzenia i sprawdzili trzeźwość uczestników. Kobieta, która jechała audi była trzeźwa, natomiast rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu.

Długi majowy weekend za nami. Policjanci w tym czasie wzywani byli 116 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 21. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 16 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierujących w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z powiatu kwidzyńskiego w miniony długi weekend majowy przeprowadzili 116 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci przeprowadzili 21 interwencji domowych, po których jeden z awanturników został osadzony w policyjnej celi.

Kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego znajdującego się przy sklepie. Łupem złodzieja padły skrzynki z piwem o łącznej wartości 1200 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się, które zostały ostatnio złagodzone, przestępcy nie próżnują. W miniony wtorek, po godzinie 10, dyżurny kwidzyńskiej komendy policji skierował patrol do jednego ze sklepów na terenie gminy Gardeja, w związku ze zgłoszonym włamaniem. Wstępnie pokrzywdzony wycenił straty na ponad tysiąc złotych. Łupem włamywacza padło 20 skrzynek z piwem.

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Gdyni po nocnym pościgu w Kwidzynie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież Audi A5 i odzyskali warte 50 tys. zł auto. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut.