Marketing to nie tylko reklama

Obecny marketing to nie tylko tworzenie reklam, banerów czy kampanii linków sponsorowanych. Przede wszystkim zmieniło się samo podejście do niego. Korzystając z oferty konsultingowej Commplace, można dowiedzieć się, jak ważne jest budowanie marki za pomocą działań z zakresu HR i PR, ale też czy wystarczająco dobrze znamy swoich klientów. A co, jeśli do tej pory prowadzone kampanie nie odnosiły sukcesu, bo były kierowane, nie do tej grupy odbiorców co trzeba? I takie błędy się zdarzają!

Jasny cel działań

Opracowanie jasnego planu działań marketingowych pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze. Czyli na klientach. Jednak cele związane z konsumentami mogą być różne. Wiele firm szuka nowych odbiorców, którzy zwiększą grupę stałych klientów. Jeszcze inne przedsiębiorstwa celują w zwiększenie sprzedaży. Ale są też przedsiębiorstwa, które chcą pokazać się otoczeniu z lepszej strony, jako marka wiarygodna i z tradycjami.

Określając konkretny cel, można z łatwością do niego dążyć. Commplace – agencja PR, może być świetnym współpracownikiem, który pomoże w osiągnięciu każdego założenia. Czasami określenie go może być możliwe, dopiero po przeanalizowaniu tego, jak działa firma i jaką wartość dla niej mają klienci. Czy podążanie za nimi jest zawsze dobre? A może przedsiębiorstwo jest w stagnacji, ponieważ nie śledzi trendów na rynku i zostało daleko w tyle za konkurencją? Wszystko może się zdarzyć. Ale mają wartościowego partnera, który pomoże zidentyfikować mocne i słabe strony firmy, a potem wyznaczyć cel i ścieżkę realizacji, łatwiej będzie prowadzić firmę odnoszącą sukcesy.

Podstawa nowoczesnego marketingu – strategia

O marketingu powstało wiele książek, filmów, kursów czy nawet kierunków studiów. Należy jednak pamiętać, że literatura sprzed roku, może już być nieaktualna. Także sam marketing przechodzi zmiany i podlega trendom. Część z nich może nawet wymuszać sytuacja ekonomiczno-gospodarcza. Niełatwo więc za nimi nadążać.

Istotne jest, aby mądrze wykorzystywać obecnie dostępne narzędzia. Agencja PR zajmuje się nie tylko samym tworzeniem nowoczesnych kampanii. Ważne jest ustalenie podstaw takich, jak strategia i budżet. Jednymi z najważniejszych obecnie trendów są scenariusze, schematy, strategie czy badania rynku. Dlaczego? Bo pokazują, jak działać i jakie mogą być tego działania efekty. Zamiast celować z reklamą w ciemno, można ją dokładnie dopasować do profilu konsumenta, który będzie potencjalnie nią zainteresowany. A to dla firmy daje nie tylko możliwość zdobycia nowego klienta, ale i oszczędność czasu oraz środków.